Seznamte se s plasmakosmetikou

Seznamte se s plasmakosmetikou. Nabízí ověřené účinky a využije ji každý 

 

Na trhu se nedávno objevila tzv. plasmakosmetika. Jedná se o inovativní způsob, jak bojovat s různými kosmetickými problémy. Na jakém principu je postavena a co od ní můžete očekávat?

Plasmakosmetika není jen další kosmetika. Její účinky jsou doložené výzkumem

Současný trh pleťové kosmetiky je rozsáhlý, můžete si vybrat z širokého množství produktů cílených na specifické problémy pleti a pokožky. Většina však řeší jeden konkrétní problém a nepůsobí na pleť komplexně. Navíc je v mnoha kosmetických produktech obsah účinné látky velmi nízký a viditelné výsledky slibované výrobcem jen minimální. Každý s problematickou pletí ví, jak obtížné je najít správný produkt, díky němuž dosáhne kýženého účinku. Bohužel cesta k němu je často vykoupena zkoušením spousty produktů bez výsledku a zbytečným utracením mnoha peněz.

S vývojem na poli kosmetiky se však naštěstí zvyšuje nejen nabídka produktů, ale i jejich kvalita. A začínají se objevovat i ty, jejichž složení je navrženo tak, aby působily na pleť a pokožku komplexně, aby obsah účinných látek byl dostatečně vysoký a pronikly i do hlubších vrstev pokožky. Proto se dostává do popředí plasmakosmetika s obsahem výtažku z telecí krve, který má dle výzkumu velmi široké spektrum účinků.

Ať lidská nebo telecí, krevní plazma funguje. A bez významných nežádoucích účinků

Již delší dobu je na trhu dostupná invazivní kosmetická procedura tzv. plazmaterapie, která regeneruje a oživuje kožní buňky a napomáhá omlazení pleti. Při této metodě se odebraná krev klienta stočí na centrifuze, která oddělí červené krvinky od krevní plazmy. Ta se poté se aplikuje pacientovi injekčně pod kůži či hlouběji do pleti (do škáry, odborně dermis). Jak je patrné, jedná se o metodu, která vyžaduje odběr krve a také si ji nemohou dovolit všichni.

Jelikož se jedná o upravený materiál získaný z krve klienta bez obsahu umělých látek, nedochází při zákroku k žádným vedlejším účinkům. Na tomto principu je postavena také plasmakosmetika představující inovativní způsob neinvazivní aplikace krevní plazmy ke kosmetickým účelům. Místo lidské krevní plazmy je v ní obsažena plazma mladých zdravých telat. Po odebrání krve od telat se metodou superfiltrace a dialýzy oddělí proteiny od zbylých látek, v důsledku čehož se na výstupu získá koncentrované sérum obsahující bioaktivní složky – glykoproteiny, aminokyseliny, nukleotidy a oligopeptidy. Tyto látky mají komplexní a pozitivní účinek na mnoho buněčných procesů. Mimo jiné aktivně podporují transport živin a zvýšení příjmu a využití kyslíku a glukózy, usnadňují regeneraci tkání a zlepšují energetický metabolismus buněk.

Díky růstovým faktorům má krevní plazma regenerační a hojivé účinky

A jaké má účinky na pokožku? Přítomnost růstových faktorů z krve podporuje produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové, které ji zpevňují a vyplňují. Pokud je pokožka poškozena, v místě poškození se vážou na receptory buněk, zejména na kmenové buňky, které jsou schopné se dle potřeby měnit na široké spektrum buněčných typů, fibroblasty produkující do okolí mimobuněčnou hmotu a různá vlákna a také buňky pokožky. Vazbou růstových faktorů se buňky zaktivují a začnou hojně množit, kožní buňky jsou stimulovány k produkci fibronektinu, čímž se urychluje také hojení tkáně.

V důsledku toho výtažek z telecí krve významně:

· zvyšuje vychytávání a využití kyslíku a glukózy v tkáňových buňkách, čímž je stimulováno zásobování energie v buňkách a prodlužována doba jejich přežití,

· stimuluje aktivitu analogů růstových faktorů, čímž podporuje hojné množení specifických buněk, které je nezbytnou součástí regenerace a hojení pokožky.

Využívá se tedy již dlouhodobě v mnoha oblastech klinické aplikace. Dle řady studií má velmi prospěšný vliv při léčbě cukrovky a onemocnění s ní spojených – diabetické periferní neuropatie, diabetické nohy a diabetické nefropatie. Pozitivní výsledky byly pozorovány také u různých oční onemocnění a u pacientů po ozařování. Má tedy obrovský potenciál bez významných nežádoucích účinků.

Plasmakosmetiku využije každý. I ti s citlivou pletí a v citlivém období

Z výše uvedeného je patrné, že účinek výtažku krevní plazmy je mimořádně silný a díky své vysoké účinnosti propůjčuje kosmetickým výrobkům vysokou kvalitu a přirozenou cestou pomáhá pleť a pokožku hloubkově regenerovat a napomáhat jejímu hojení, ať potřebujete urychlit zacelování jizvy nebo třeba záděry. Kromě toho, že plasmakosmetika zlepšuje stav pleti, zvyšuje její pružnost a hebkost, silnými vyživujícími a omlazujícími účinky působí proti procesům jejího stárnutí.

Je také výborně snášena a vhodná i pro citlivou pleť očního okolí, pleť se sklonem k atopii a ekzematickou i aknózní pokožku či k péči o pleť po slunění.

Díky silným regeneračním účinkům je aplikována také k ošetření pleti po plastických operacích, chirurgických zákrocích či pro rychlejší hojení jizev a narušené pokožky. Je tak vhodná pro všechny věkové kategorie bez ohledu na pohlaví, dokonce i pro těhotné a kojící ženy, které se nemusejí bát ji využít například k omezení hyperpigmentačních skvrn, při poprskání bradavek při kojení nebo k urychlení hojení nástřihu či jizvy po císařském řezu.

Pro plasmakosmetiku není třeba daleko. Pronikla už i na český trh

Plasmakosmetika se tak dostává do popředí a povědomí veřejnosti. Výrobci se snaží vyvíjet stále inovativnější formule krémů a gelů s obsahem krevních proteinů s cílem nabídnout revoluční řešení propojující estetickou, přírodní a neinvazivní cestu ve formě zkrášlující a regenerující kosmetiky.

Jednou z těchto společností je také česká společnost Future Medicine, která se dlouhodobě věnuje výzkumu plasmakosmetiky a díky unikátnímu biotechnologickém výzkumu dokázala vyvinout formuli s intenzivním a hloubkovým regeneračním potenciálem.

Plasmakosmetika tedy může představovat budoucnost v péči o pleť a pokožku a přinést revoluční řešení pro všechny, kteří si chtějí udržet mladistvý vzhled, urychlit její hojení nebo dopřát své pleti prostě jen to nejlepší.

(par)

 

Zdroje: https://www.atlantis-press.com/proceedings/mmeceb-15/25847188 https://www.scientific.net/AMM.675-677.1617 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3874512/ https://cs.punchalo.com/5268-deproteinized-dialysate-from-calf-blood

Zpět do obchodu