Co je to kolagen a proč je pro nás tak důležitý?

Jak už to v životě chodí, o kolagen se začneme zajímat, až když nám reálně chybí nebo jej v důsledku různých příčin ztrácíme z našich tkání. Co se týče kolagenu, který je jedním ze základních složek naší pokožky, jeho nedostatek se projevuje především jejím stárnutím, ochabováním a neposlední řadě tvorbou vrásek.

Kolagen je hlavní bílkovinou v lidském těle a spolu s vodou tvoří podstatnou část pokožky. Vděčíme mu především za pevnost a pružnost pleti. S věkem se pak kolagen (původně chemicky složitá bílkovina) rozpadá na jednodušší formu bílkoviny. Vzhledem k podpůrné roli kolagenu v kůži tedy není divu, že je jeho degradace na pleti viditelná, pokožka je méně pružná a vláčná. 

Naše tělo si ho vytváří každý den, ale jeho produkce se každým rokem zpomaluje a postupně se dostaví známky stárnutí:

  • vrásky
  • ochabování pleti
  •  ztráta pevnosti a tonicity

Kolagen a stav pleti

Jak to můžeme změnit?

Jedinečnost produktů Plasmakosmetiky spočívá v tom, že obsahují mimo jiné vzácné krevní proteiny, které podporují v pleti tvorbu vlastního kolagenu, čímž dochází k minimalizaci jemnějších i hlubších vrásek a k viditelnému zpomalení procesu stárnutí pleti. Ideální je v tomto případě dlouhodobá kombinace obou produktů tak, abychom na vyčištěnou pleť nanášeli 2x denně nejprve Plasmagel jako aktivní sérum a po jeho zaschnutí následně Plasmacreme pro zesílení omlazení a celkové výživy pleti. Výsledkem je zdravější, pružnější a celkově vitálnější pokožka s viditelně jemnějšími vráskami.

Dermatologicky testováno pro citlivou pleť, včetně citlivého očního okolí, vhodné pro těhotné a kojící ženy. 

Zpět do obchodu