Co je to kolagen a proč je pro nás tak důležitý?

Jak už to v životě chodí, o kolagen se začneme zajímat, až když nám reálně chybí nebo jej v důsledku různých příčin ztrácíme z našich tkání. Co se týče kolagenu, který je jedním ze základních složek naší pokožky, jeho nedostatek se projevuje především jejím stárnutím, ochabováním a neposlední řadě tvorbou vrásek.

Kolagen je hlavní bílkovinou v lidském těle a spolu s vodou tvoří podstatnou část pokožky. Vděčíme mu především za pevnost a pružnost pleti. S věkem se pak kolagen (původně chemicky složitá bílkovina) rozpadá na jednodušší formu bílkoviny. Vzhledem k podpůrné roli kolagenu v kůži tedy není divu, že je jeho degradace na pleti viditelná, pokožka je méně pružná a vláčná. 

Naše tělo si ho vytváří každý den, ale jeho produkce se každým rokem zpomaluje a postupně se dostaví známky stárnutí:

  • vrásky
  • ochabování pleti
  •  ztráta pevnosti a tonicity

Kolagen a stav pleti

Jak to můžeme změnit?

Jedinečnost produktů Plasmakosmetiky spočívá v tom, že obsahují mimo jiné vzácné krevní proteiny, které podporují v pleti tvorbu vlastního kolagenu, čímž dochází k minimalizaci jemnějších i hlubších vrásek a k viditelnému zpomalení procesu stárnutí pleti. Ideální je v tomto případě dlouhodobá kombinace obou produktů tak, abychom na vyčištěnou pleť nanášeli 2x denně nejprve Plasmagel jako aktivní sérum a po jeho zaschnutí následně Plasmacreme pro zesílení omlazení a celkové výživy pleti. Výsledkem je zdravější, pružnější a celkově vitálnější pokožka s viditelně jemnějšími vráskami.

Dermatologicky testováno pro citlivou pleť, včetně citlivého očního okolí, vhodné pro těhotné a kojící ženy. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení