3 hodnocení

FUTURECOLL 1balení (60 lyofilizovaných kostiček)

Přírodní čistý bovinní kolagen typu I, bez pomocných látek, barviv a stabilizátorů. Malé, snadno polykatelné kostičky sušené mrazem (tzv. lyofilizované) – není nutné zapíjet. Vynikající vstřebatelnost díky naší technologii zpracování. 

Balení obsahuje 60 kostiček – dostačuje až na 2 měsíce užívání, jedna kostička obsahuje 10 mg kolagenové hmoty.

Krystalicky čistý bovinní kolagen I. typu – získejte opět pružnější a pevnější pokožku, též vhodné pro vaše vlasy, nehty a klouby. Bez barviv a konzervantů. Sušeno mrazem. Český výrobek.

Skladem
Kód: 234
499 Kč
Kategorie: FUTURECOLL
Plasma BANER PLASMACOOL1024x1536
Novinka Tip

Kolagen je přirozenou součástí kloubů a kloubní chrupavky, vazivových tkání, kloubních pouzder, kostí, kůže, zubů. Kostičky se snadno užívají. Díky netradiční a šetrné metodě zpracování je z kolagenu odstraněna voda, proto jsou kostičky malé, měkké a lehké. Český výrobek.

Dávkování: Užívejte 1-2× denně 1 kostičku, ráno nalačno minimálně 10 minut před jídlem. FutureColl snadno užijete i bez zapíjení. Doporučená délka jedné kúry je 2-3 měsíce.

FutureColl můžete užívat i trvale. FutureColl mohou užívat i těhotné ženy a kojící maminky.

 

KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o hlavní bílkovinu našeho těla, nerozpustnou ve vodě. Podobá se trojité šroubovici, tedy spirálovité struktuře tvořené třemi řetězci asi sta aminokyselin. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla. Kolagen v těle vzniká přirozeně z aminokyselin za účasti vitamínu C. V našem těle se kolagen nachází prakticky všude. V kůži, pleti, kostech, vlasech, nehtech, také ve střevech, zubech a ve svalech. Tělo si ho vytváří každý den. Věděli jste, že je na něm naše pleť do slova závislá? Kolagen zastupuje až 70 % hmotnosti naší kůže. Má na starosti její pružnost, pevnost a správnou hydrataci pleti. Pokud se jeho produkce v našem těle snižuje (přibližně po 20.roku života je jeho úbytek přibližně 1-2 % ročně) má nedostatek kolagenu dopad v podobě dehydratace, menší elasticity a tvorby vrásek. V našem těle existuje více typů kolagenu například kolagen typu I, II a III a především typ I a II se společně váží v dermis a fungují jako pojivový polštář. Kolagen se v pleti syntetizuje buňkami, kterým říkáme fibroblasty. Ty vylučují elastin. Kolagen společně s elastinem a dalšími proteiny tvoří tzv. extracelulární matrix, speciální síť, která formuje samotnou pokožku, dodává jí skutečné fyzikální vlastnosti, tedy již uvedenou pružnost, pevnost a odolnost. Pokud se syntéza kolagenu fibroblasty zpomaluje, dochází ke ztrátě elasticity, pevnosti a vláčnosti a ve věku. Když je nám přibližně osmdesát let, produkuje o 75 % méně kolagenu než v době našeho mládí. Roční 1% ztráta kolagenu je totiž holé minimum. Ztráta kolagenu může být rychlejší: na vině je fotostárnutí, znečištění, kouření a výživa. Nenávratné škody mohou napáchat také volné radikály a proces glykace (biologický proces, kdy se na kolagen váží molekuly cukru) – existující kolagenová vlákna mohou vlivem těchto faktorů ztvrdnout a spojit se. Enzymy zapříčiňující rozklad kolagenu (MMP) jsou navíc stimulovány UV zářením. S věkem se pak kolagen (původně složitá bílkovina) rozpadá na jednodušší formu bílkoviny. Vzhledem k podpůrné roli kolagenu v kůži tedy není divu, že je jeho degradace na pleti viditelná, pokožka je méně pružná a vláčná.

 

Kolagen lze podpořit zvenku i zevnitř.

Proces glykace je nyní v rámci výzkumu anti-agingu samostatně zkoumanou oblastí. Narůstající důkazy však poukazují na fakt, že kolagen lze do kůže opět doplnit – nebo alespoň zpomalit jeho ztrátu či rozklad tak, že se ke kolagenu v pleti prostě "projíme" a nebudeme se nadměrně vystavovat slunci. Pleťová péče chránící kolagen se rovněž vyplatí dvojnásob. Ochrání totiž existující kolagen v pokožce a zároveň podpoří tvorbu kolagenu nového. PLASMAKOSMETIKA stimuluje produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové a FUTURECOLL napomůže tento proces ještě urychlit a zesílit. Výsledkem je výrazné zmírnění vrásek, povadání pleti, ztráty její pevnosti a tonicity. Můžeme tak říci, že cílíme nejen na předčasné stárnutí pleti, ale zároveň chráníme i naše klouby a vazy.

Zpět do obchodu